sobota, 8 października 2016

Militarum Tempestus -początek armii, początek nowej przygody.

Polski.
Witaj.

Militarum Tempestus, czyli wracam do gry.

Zakupiłem zestaw Start Collecting i jeden oddział Scionów. Skłoniło mnie do tego fakt, że bardzo podobają mi się ludki do tej armii oraz jej zasady. Armia idealna do szybkich ataków. Jej minusem jest mała ilość możliwych modeli i oddziałów. Mam nadzieję, że z czasem powstanie więcej jednostek do niej.
Planuję zrobić z nich armię "na wystawy". Wykorzystam jak najwięcej czasu na nią i wyuczę technik.
Przede mną dużo pracy. Postaram się pomalować choć jednego i zabrać ze sobą na Hussara i popytać lepszych malarzy o krytykę i rady. 

Pomaluj mi to, czyli Paweł uczy młodych.

Mój młodszy brat zainteresował się tym co robię. Posadziłem go sobie na kolanach, zgarnąłem goblina, wsadziłem braciszkowi pędzel w rączkę i tłumaczyłem co i jak. Młody był całkiem zaiteresowany… przez 10 minut. Nie dziwię się, maluch jeszcze i ludek ciężki bo mały detal.
Jakiś tydzień później dostał paczkę od rodziców. W paczce ma 8 żołnierzy amerykańskich z II wojny światowej z walk na terenie Rzeszy w skali 1:52. Młody od tamtej pory drepta za mną i pyta kiedy pomalujemy wszystkich :D

Maluję też mały prezent dla swojej ukochanej, ale ciii, nic nie wiesz. ;)
Trzymaj się.

English.
Welcome.

Mlitarum Tempestus, or I'm back in the game.

I bought Start Collecting and Scions box. I decided to because I really like design of them, rules are nice and I can play them in dynamic way. Cons are that this army is lack of types of minis and regiments. I hope there will be more stuff for this army.
I'm planning to paint it in hight quality. I'm going to spend a lot of time on it and use some of more advanced techniques.

I've got a lot of work. I'll try to paint at least one of them and take it on Hussar to ask better painters for criticism and advices.

Paint it for me, Paweł is teaching young ones.

My younger brother showed interest in my hobby. So I seated him on my knees, grab goblin and gave him brush and told what to do. Kid was pretty interested… for 10 minutes. I'm not surprised, miniature is small and it is hard for him to paint it. Week later parents gave him box with american soldiers from II WW from fights in Reich (scale 1:52). Since then kiddo is like my shadow, walking after me and asking when we will paint all of his minis :D

I'm painting something for my love but you know nothing ;)
See ya.

1 komentarz: